Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić i federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić posjetili su danas kompaniju Pretis d.d. gdje su razgovarali sa direktorom Fuadom Šehićem.
Tokom sastanka razmatrano je aktuelno stanje u kompaniji Pretis, sa akcentom na buduće poslovne planove, nove investicije i mogućnosti proširenja proizvodnje. Takođe je istaknuta važnost aktivnog učešća Vlade FBiH u realizaciji predstojećih razvojnih projekata Pretisa.
Pretis je u posljednjem periodu, kako je navedeno na sastanku, značajno stabilizovao svoje poslovanje, što je rezultat predanog rada Uprave u proteklom periodu. Istaknuto je da je Pretis u proteklom periodu povećao proizvodnju za 30 posto.
“Premijer Nikšić i ministar Lakić su takođe upoznati sa stavovima partnera Pretisa, koji su izrazili zadovoljstvo novim načinom upravljanja kompanijom. To dovoljno govori o ozbiljnim namjerama i Uprave Pretisa i Vlade Federacije BiH o budućnosti Pretisa, jedne od najbitnijih domaćih kompanija namjenske industrije. Uspjeh Pretisa čini i uspjeh cjelokupne namjenske industrije”, saopšteno je iz Pretisa.
Na sastanku su predstavljeni planovi koji su vezani za nove poslovne investicije Pretisa, jačanje domaćih kapaciteta snabdijevanja, edukaciju novih kadrova, optimizaciju poslovanja i pronalazak novih tržišta, a sve u skladu sa vizijom razvoja ove kompanije do 2030. godine.
Učesnici sastanka su izrazili zadovoljstvo nedavnim uspješnim nastupom Pretisa na svjetskom sajmu odbrambene i sigurnosne industrije Eurosatory u Parizu, gdje su uspostavljeni i novi poslovni kontakti, saopšteno je iz Pretisa.