Loader

Loader
Pronađite nas

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine objavila preliminarne rezultate izbora u četiri općine

Delegati Doma naroda uputili zahtjev Ustavnom sudu BiH zbog imenovanja Vlade RS

    "Nervozni" razgovor lidera SNSD-a i SDA: Dodik tvrdi da se Izetbegović pravdao, Izetbegović traži objavu snimka

    Milorad Dodik (Izvor: Facebook/SNSD)
    Euronews.ba
    Objavljeno

    Lider SDA Bakir Izetbegović naveo je danas da je odgovorio na “nervozni telefonski poziv” predsjednika SNSD-a Milorada Dodika I da mu je ponovio sve što je rekao prethodne večeri za medije.

    ADVERTISEMENT

    “Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv. Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora", naveo je Izetbegović.


    Pozvao je Dodika da objavi snimak razgovora.


    “S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi”, kazao je Izetbegović.




    Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik saopštio je danas da je telefonom razgovarao sa predsjednikom SDA Bakirom Izetbegovićem koji mu, kako kaže, nije mogao objasniti riječi koje je izgovorio sinoć, da “Dodika sklone nekom silom”.


    “Tokom ‘nervoznog’ telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni ‘da’ ni ‘ne’, nekim uopštenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom”, naveo je Dodik na društvenoj mreži X.


    Umjesto preuzimanja odgovornosti za izrečene riječi, Dodik tvrdi da je svjedočio pokušajima relativizacije i izbjegavanja suštine prijetnji.


    “Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike”, poručio je Dodik.


    Izetbegović je sinoć za FTV rekao da da međunarodna zajednica godinama popušta pred Dodikovim potezima.


    "Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se na kraju krajeva ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone", rekao je Dodik.




    Možda će vam se svidjeti