Loader

Loader
Pronađite nas

Golob na sastanku sa Bajdenom u Bijeloj kući: Jedna od tema Zapadni Balkan

Bivši odbornik HDZ-a preminuo nakon tuče u Zadru: Bio je predstavnik srpske manjine

    U Zagrebu okrugli sto o radioaktivnom otpadu i Trgovskoj gori

    Trgovska gora (Izvor: Euronews BiH)
    Srna
    Objavljeno

    Srpsko narodno vijeće /SNV/ organizovaće danas u Zagrebu okrugli sto o izgradnji Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada u Čerkezovcu sa posebnim fokusom na ekološke i bezbjednosne aspekte.

    ADVERTISEMENT

    Skup će se fokusirati na ekološke, ekonomske, saobraćajne i bezbjednosne aspekte zbrinjavanja nuklearnog otpada s ciljem pronalaženja optimalnog rješenja za izgradnju ovog centra u Čerkezovcu na području opštine Dvor.


    Na skupu će govoriti načelnik opštine Dvor Nikola Arbutina, direktor Fonda za razgradnju nuklearne elektrane "Krško" Josip Lebegner, predsjednik evropske mreže "Nuklear transparensi voč" Nađa Železnik i savjetnik u parlamentu Španije Marija del Mar Gonzales Baez, saopšteno je iz SNV-a.


    Arbutina će, kako se navodi, govoriti o zabrinutosti lokalnog stanovništva, Lebegner o statusu projekta Centra za zbrinjavanje u Čerkezovcu, Železnikova će iznijeti pravni okvir zbrinjavanja nuklearnog otpada, a Baezova će predstaviti iskustva Španije u zbrinjavanju otpada.


    Predsjednik Udruženja "Grin tim" iz Novog Grada u Republici Srpskoj Mario Crnković govoriće o međunarodnim i regionalnim aspektima zbrinjavanja otpada.


    Okrugli sto biće održan u Novinarskom domu sa početkom u 10.00 časova.


    Hrvatska planira da radioaktivni otpad iz Nukelarne elektrane "Krško" kao i postojeći institucionalni otpad skladišti na lokaciji Trgovska gora u opštini Dvor, na samoj granici sa BiH.

    Možda će vam se svidjeti