Banjalučka policija uhapsila je juče N.S. iz tog grada, zbog pokazivanja polnog organa u javnosti.
"Navedeno lice se u Banjaluci u vidno alkoholisanom stanju kao pješak kretalo kolovoznom trakom i pokazivalo polni organ. Ispitivanjem na prisustvo alkohola kod navedenog lica utvrđeno je prisustvo od 1,41 g/kg alkohola u organizmu. O navedenom je obaviješten dežurni sudija Osnovnog suda u Banjlauci – Odjeljenje za prekršaje", saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka.
N.S. je uhapšen zbog počinjenih prekršaja „vršenje fizioloških potreba i pokazivanje polnog organa“ iz člana 9. Zakona o javnom redu i miru i 52. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja Republike Srpske.
Inače, na području Policijske uprave Banjaluka, juče je evidentirano jedno krivično djelo, četiri narušavanja javnog reda i mira, 15 saobraćajnih nezgoda u kojima su dvije osobe zadobile tjelesne povrede i jedan požar.