Srpska napredna stranka (SNS) organizuje danas veliki miting pod nazivom "Srbija, jedna porodica" na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu.
Okupljanje traje, građani pristižu sa raznih strana grada, zbog čega je centar Beograda oko Trga Nikole Pašića i Terazija zatvoren za saobraćaj.
Građani koji su danas došli na skup "Srbija - moja porodica" ispred Narodne skupštine u Beogradu poručili su da im je najvažnije očuvanje mira i stabilnosti u zemlji za čiji su opstanak, kako su dodali, sloga i jedinstvo najvažniji. Postavljeno je i više video bimova, kao i drveni štandovi na kojima piše "Zajedno gradimo budućnost" i bijeli šatori. Na platou ispred Skupštine je i veliki broj zastava "Srbija pobeđuje", javlja Euronews Srbija.
Građani su istakli da su došli iz raznih krajeva Srbije kako bi podržali politiku predsjednika Aleksandra Vučića i ukazali da je dosta podjela u društvu. Na skupu "Srbija jedna porodica" učesnici su razvili najveću srpsku zastavu do sada, koja je, kako je ranije najavljeno, duga više od 500 metara i široka 10 metara.
Glavni program skup počinje u 18 sati, kada će okupljeni moći da vide humanoidne robote koji igraju "moravac", a zatim će se obratiti predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.
On se oglasio na Instagramu uoči početka skupa te je objavio video.
Najavio je da će na skupu govoriti o programu za budućnost, dijelu novih mjera kojima će država pomoći prije svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima.