U Salt Lake Cityu (SAD), bazi bh. reprezentacije, u eptak je održana 12. sjednica Izvršnog odbora Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine (NSBiH). Sjednicom je predsjedavao predsjednik tog saveza Vico Zeljković.
Pored članova delegacije, sjednici su prisustvovali i ostali članovi IO NS BiH putem ZOOM platforme.
Na sjednici je donesena odluka o raspodjeli sredstava klubovima svih takmičenja u organizaciji NSBiH za takmičarske sezone 2025/26 i 2026/27.
Usvojeni su izvještaji o radu Disciplinske komisije, Komiteta za takmičenje, Komiteta za stadione i bezbjednost, te voditelja projekta „Reforma i unapređenje profesionalnih standarda i sudijskog sistema u takmičenjima NS/FS BiH“ Darka Čeferina, za takmičarsku sezonu 2025/26.
Usvojene su i propozicije takmičenja za sezonu 2026/27 za WWiN ligu Bosne i Hercegovine, završnicu Kupa BiH, Premijer omladinsku ligu BiH U-19 i završnicu Omladinskog kupa BiH, kao i Premijer omladinske lige BiH U-15 i U-17. Takmičenje u WWiN ligi Bosne i Hercegovine počinje 08.08.2026. godine. Utakmica
Superkupa BiH će se odigrati 01.08.2026. godine.
Izvršni odbor je usvojio liste službenih lica WWIN lige BiH za sezonu 2026/27 (sudija, asistenata sudija, posmatrača suđenja i delegata). Zaključeno je da će od takmičarske sezone 2027/28 biti smanjen broj službenih lica, tj. liste će biti skraćene u odnosu na takmičarsku sezonu 2026/27.