Prvostepena komisija za licenciranje klubova Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine održala je danas, 22. juna 2026. godine, sjednicu na kojoj je razmatrana vanredna primjena sistema licenciranja za ulazak klubova iz nižeg ranga takmičenja u WWin ligu BiH za sezonu 2026/27.
Komisija je odlučivala o zahtjevima tri kluba koja su aplicirala za učešće u najvišem rangu bh. fudbala – FK BSK Banja Luka, FK Leotar Trebinje i NK Čelik Zenica.
Nakon razmatranja dokumentacije, članovi Prvostepene komisije jednoglasno su donijeli odluke:
FK BSK Banja Luka – odbijeno izdavanje licence za takmičenje u WWin ligi BiH za sezonu 2026/27;
FK Leotar Trebinje – odbijeno izdavanje licence za takmičenje u WWin ligi BiH za sezonu 2026/27;
NK Čelik Zenica – izdata licenca za nastup u WWin ligi BiH za sezonu 2026/27.
Na odluke Prvostepene komisije klubovi imaju pravo žalbe Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova NS/FS BiH u roku od osam dana od dana prijema odluke.
Konačan rasplet oko toga koji će klubovi naredne sezone biti dio WWin lige BiH uslijediće nakon isteka žalbenog roka i eventualnog odlučivanja Drugostepene komisije.