Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković najavio je da će od avgusta biti povećane subvencije za boravak djece u privatnim vrtićima sa 150 na 200 KM.
-Cilj je da izjednačimo cijene troškova boravka djece u privatnim i javnim vrtićima – istakao je gradonačelnik.
Dodao je da će u septembru svi roditelji čija djeca polaze u prvi razred osnovne škole dobiti novčanu podršku, dok će stipendije za srednjoškolce i studente biti povećane za 50 odsto.
Takođe, najavio je da će narednog mjeseca biti realizovana još jedna nova mjera, podrška za studente koji upisuju prvu godinu fakulteta.
-Određen broj najbolje rangiranih studenata na 17 različitih fakulteta dobiće podršku u iznosu od 200 KM za srećan početak novog životnog poglavlja – rekao je on.
Naglasio je da će ukupan godišnji iznos za stipendije biti povećan sa 1,8 na 2,6 miliona KM.
Govoreći o unapređenju uslova u školama, rekao je da će od 15. avgusta početi postavljanje polica za udžbenike kako djeca ne bi svakodnevno nosila teške školske torbe, kao i ormarića za odlaganje mobilnih telefona.
-Za sada nemamo prijavljenih škola za đačke uniforme jer se, nažalost, politika ponovo umiješala. Savjeti roditelja iskazuju interesovanje, ali uprave škola to ne prihvataju – rekao je gradonačelnik.
Precizirao je da se sve radi u okviru ovogodišnje kampanje „Banja Luka pruža više“ u okviru koje su već povećana izdvajanja za maturante i sufinansiranje vantjelesne oplodnje