Proslavljeni švajcarski tenis Roger Federer vraća se na teren četiri godine nakon što je napustio tenis i igraće egzibiciju u Njujorku uoči početka US Opena, saopštili su organizatori takmičenja.
Još od povlačenja Federer je govorio o tome kako bi volio da se vrati na teren makar da igra revijalne mečeve i sada mu se želja ispunila.
Pred početak US Opena odnosno 25. avgusta bivši broj jedan igraće egzibiciju na stadionu "Arthur Ashe", a društvo će mu praviti nekadašnji američki teniseri Andy Roddick, Andre Agassi i John McEnroe.
"US Open je uvijek bio jedan od najposebnijih turnira za mene. Toliko nezaboravnih trenutaka moje karijere dogodilo se u Njujorku, a stadion ‘Arthur Ashe’ je mjesto koje mi mnogo znači. Nedostajalo mi je da budem dio te atmosfere i da osjetim nevjerovatnu energiju koju navijači donose svake godine", rekao je Federer za zvanični sajt US Opena.
Organizatori su podsjetili da je Federer posljednji put na US Openu igrao 2019. godine, a tokom karijere na ovom turniru osvojio je pet titula.
US Open će ove godine biti odigran od 30. avgusta do 13. septembra.