Pripadnici profesionalne vatrogasne brigade Mostar i dalje aktivno rade na sanaciji i osiguravanju požarišta na odlagalištu otpada Uborak.
"Novonastali požar na deponiji, koji je bio uzrokovan paljenjem velike količine guma, uspješno je lokalizovan i stavljen pod kontrolu, te u ovom trenutku nema prijetnji za okolne stambene objekte", saopštili su iz Štaba civilne zaštite Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ).
Iz Štaba podsjećaju kako je na području Grada Mostara i dalje je na snazi Odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće, koja je donesena nakon izbijanja požara na Uborku 22. juna.
Štab civilne zaštite Grada Mostara ponovno je apelovao na građane da se pridržavaju ranije izdanih preventivnih preporuka u cilju zaštite zdravlja i sigurnosti stanovništva, te je naglasio nužnost kontinuiranog praćenja službenih saopštenja i daljnjih uputstava nadležnih gradskih službi.