Požar na deponiji Uborak kod Mostara ponovo se aktivirao, a dok traje evakuacija stanovništva iz obližnjih kuća, gradonačelnik Mostara Mario Kordić tvrdi da postoje indicije da je požar podmetnut te da ima elemenata terorizma.
Na Uborku gore gume koje se nalaze u krugu deponije.
U Gradskoj upravi u Mostaru na jutrošnjoj pres konferenciji je rečeno da je zbog požara počela evakuacija stanovništva u ovom dijelu Mostara, te da će oni biti privremeno smješteni u prihvatni centar Salakovac.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić "izjavio je da je jutrošnji požar potpaljen te da ima elemenata terorizma."
"Ono što je sada veliki problem kod ovog požara je što se u blizini nalazi spremnik za gorivo," objasnio je Kordić nakon sjednice gradskog štaba za vanredne situacije.
Iz Vatrogasne brigade kažu da su na terenu svi vatrogasci i raspoloživa vozila.
Požar na deponiji Uborak izbio je u ponedjeljak, 22. juna, a juče je stavljen pod kontrolu zatrpavanjem deponije zemljom.
Prethodno je požarište bilo stavljeno pod kontrolu.