Na mostarskoj deponiji Uborak jutros oko 9 sati izbio je požar, a po posljednjim informacijama iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar, stanje na terenu je kritično.
Ugašenje mostarske deponije uključio se i Air Tractor te dodatni broj vatrogasaca s vatrogasnim vozilima, a vatra je zahvatila i radne strojeve mostarskog poduzeća, javlja Bljesak.info.
Svi zaposlenici su evakuisani. Na teren je stigao i gradonačelnik Mostara Mario Kordić, javlja Hercegovina.info. U gašenje su, uz vatrogasce, uključeni i pripadnici Oružanih snaga BiH.
Prema prvim informacijama, na dojavu o požaru na teren je izašlo sedam osoba s tri vozila. Kasnije je izašlo još najmanje pet vozila s desetak ljudi.
"Prijava je zaprimljena u 9.15 sati, nakon čega je na teren izišlo petnaest vatrogasca sa šest-sedam vozila. Stanje je kritično, a vatra je zahvatila i bager", rečeno je iz PVP-a Mostar.
Upućeno upozorenje lokalnom stanovništvu zbog požara na deponiju Uborak
Zbog požara na mostarskom odlagalištu komunalnog otpada na Uborku, koji gori od jutros u 9 sati, Služba civilne zaštite i vatrogastva Grada Mostara uputila je upozorenje lokalnom stanovništvu.
Građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak na otvorenom u neposrednoj blizini zahvaćenoga područja, da drže zatvorene prozore i vrata te prate informacije koje objavljuju nadležne institucije.
Iz Služba civilne zaštite navode da su na gašenju požara angažirane vatrogasne kopnene i zračne snage.
Javnost se poziva na oprez i praćenje službenih obavijesti, uz napomenu da će o svakom eventualnom pogoršanju situacije građani biti pravodobno informirani putem službenih kanala.