Direktor banjalučkog rukometnog kluba Borac m:tel Vladimir Branković podnio je ostavku na tu funkciju. U saopštenju koje je poslao na adresu portala Mondo, Branković je istakao šta je urađeno u njegovom mandatu, kao i ono što nije uspio da uradi, zahvalivši se pritom svima koji su bili podrška crveno-plavima.
"Nakon 11 godina provedenih u upravi kluba (kao član uprave i direktor), uvjeren sam da je vrijeme za promjene, i to je razlog zašto danas donosim ovu odluku. Tokom mog mandata zajedno sa svojim saradnicima, postigli smo značajne uspjehe, osvajajući šest titula BiH, šest Kupova BiH, četiri Kupa RS, kao i brojne nagrade u omladinskim kategorijama. Ponosan sam što smo napravili repliku pehara Kupa evropskih šampiona iz 1976. godine, zaštitili grb RK Borac, renovirali prostorije kluba i vratili mnogo dugova koje smo naslijedili. Takođe, uspjeli smo da uknjižimo dvije nekretnine. Sa nekretninom u ulici Veselina Masleše 15/17 smo sve završili, a u vezi druge nekretnine u ulici Srpskoj br. 4 imamo sudski spor koji je u toku", naveo je.
Uspjehom smatra aktiviranje mini rukometa u pet osnovnih škola u Banjaluci, ostvarenu odličnu komunikaciju saRukometnim savezom Bosne i Hercegovine i EHF-om, pokrenutu BEMA ligu koja je omogućila takmičenje za više od 1.000 školaraca.
Računovodstvena dokumentacija je dodaje uređena, tako da u svakom trenutku može se dobiti tačno finansijsko stanje kluba.
Zahvalio se Marinku Umičeviću koji je 10 godina stalni sponzor kluba i dugogodišnji član UO.
"Ono što je taj čovjek dao banjalučkom sportu to neće Ministarstvo sporta za 10 godina. Uz njega moram spomenuti i Darka Savića koji je uvijek bezrezervno pomagao klub. Veliko hvala moram da kažem i gradonačelniku Drašku Stanivukoviću, čija je pomoć bila od velikog značaja, posebno u posljednjih godinu dana, kada su sve druge institucije digle ruke od nas", naveo je, a prenosi Mondo.
Ima zamjerku na angažman nivoa Republike Srpske zbog spora oko prostora u centru Banjaluke, za koje u BOrcu kažu da im ga otimaju tajkuni, zbog čega su i protestvovali na ulici.
Protest RK Borac protiv otimanja imovine, arhiv ( Izvor: Snežana Mitrović )
"Najviše mi je žao što smo u borbi za prostor u ulici Srpska br. 4, koji je po svim papirima naš, nismo imali nikakvu pravnu podršku republičkih vlasti, nego smo prepušteni sebi da se borimo protiv tajkuna i kvazi političara, ali nema veze i to će Borac dobiti, jer imamo boljeg advokata. Simptomatično je, da pokretanjem tog sudskog postupka, mi smo izgubili i onu finansijsku podršku koju smo imali, ali neka je na čast onima koji su tako odlučili i ostavili nas da se sami borimo".
Zahvalio se sponzorima i prijateljima kluba, ali istakao da klubu nedostaje sredstava:
"Moram posebno naglasiti da zbog nedostatka sredstava za predstojeće utakmice tj. predstojeći vikend gdje igramo Premijer ligu BiH, Prvu ligu Republike Srpske i omladinsku ligu, i koje koštaju klub preko 2.500,00 KM, klub nema ta sredstva. Posljednjih nekoliko mjeseci lično sam plaćao sve navedene troškove uz pomoć Beme, Grada i sponzora, ali ne može evropski šampion da bude na leđima jednog pojedinca. Gledajući posljednjih godinu dana, nijednu instituciju, osim Grada Banjaluke, ne interesuje kako funkcioniše bivši evropski šampion i sa kojim se problemima susreće, nego bezrazložno troše vrijeme policijskim inspektorima, poreskim službenicima da pokušaju naći bilo kakvu malverzaciju po pitanju funkcionisanja kluba", napisao je Vladimir Branković.
Sada klub iz Banjaluke i zvanično nema nikoga u rukovodstvu s obzirom da su ranije klub napustili predsjednik Igor Jovanović i potpredsjednik Vedran Škoro, kao i Upravni odbor, pa nije najjasnije kome je Branković podnio ostavku, piše Mondo.