Loader
Loader
Pronađite nas

Golob na sastanku sa Bajdenom u Bijeloj kući: Jedna od tema Zapadni Balkan

Koje bi bilo najbolje rješenje za NIS i koje su alternative

    Studenti održali proteste u Crnoj Gori, iznijeli nekoliko zahtjeva

    Protest studenata u Crnoj Gori (Izvor: YT/Screenshot/GLASCG)
    Euronews.ba/RTCG
    Objavljeno

    Neformalna grupa studenata "Kamo sutra" održala je večeras proteste u Podgorici.

    ADVERTISEMENT

    Oni su se okupili ispred Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore u 19:35 sati, nakon čega je uslijedilo 13 minuta tišine, zbog 13 žrtava masakra na Cetinju. Protest je završio u 21:20.


    Oni su poručili da ne odustaju od zahtjeva da se smijeni ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović, te koordinatora Biroa za operativnu koordinaciju organa obavještajno-bezbjednosnog sektora Aleksa Bečić.


    Ne odustaju ni od toga da se razoruža stanovništvo, da se sprovede reforma policije ali i uvede građansko obrazovanje kao predmet, piše RTCG.


    To su samo neki od njihovih zahtjeva.



    Krenuli su u protestnu šetnju do Vlade sa transparentima "Masira li ta fotelja?", "Nekakva je kriza nekakvog morala", ,"23 života nijesu samo broj", "Čast i bruka žive dovijeka".


    Oni su pokrenuli akciju "Veži da se vidi" na mostu Milenijum gdje su zavezali crvene trake.


    Dijelili su ih kao zajednički podsjetnik na važnost povezivanja i zajedništva u ovoj borbi.


    "Večeras na protestu, u toku šetnje do spomenika kralja Nikole, zastanite na Milenijumu i zacrvenimo odgovorne!", poručili su.


    Itana Dragojević je kazala da premijer Milojko Spajić nije dobro razumio njihove zahtjeve pa su ih uputili na japanskom jeziku.


    Kaže da je ovo pravo na život bez straha i zato zahtijevaju odgovornost i da nadležni rade svoj posao, a ako to ne umiju, da se povuku, a da na njihovo mjesto dođe nko ko će iskorijeniti ljubav prema foelji i časno raditi svoj posao.


    "Nemojte da okrećete glavu za ovakav strašan zločin", poručila je ona.


    Ovaj skup, kaže Dragojević, nema veze sa nečijim imenom, partijom, ovo je borba za osnovna ljudska prava, pravo na život u sigurnom okruženju.


    Milo Perović je upitao između ostalog, odakle počiniocu zločina na Cetinju oružje i kako je došao do njega i upitao policiju da li je rađeno vještačenje njegovog telefona i sa kim je bio u kontaktu.


    "Ne smijemo da dopustimo da stvari samo prolaze. Mi se crvenimo u ime naše policije, države", rekao je on.


    Kaže da dodaju još jedno pitanje na svoju listu zahtjeva, a to je ko je sa vrha donio naredbu da se njihov kolega Luka Stojaković zadrži u samici.

    Možda će vam se svidjeti